Naujienos

Kamieninės ląstelės įveikė dar vieną beviltišką ligą – vaikų cerebrinį paralyžių

2013-06-13

Naujagimio laukimas – visada didelis jaudulys ir tuo pačiu džiaugsmas. Juk kas kartą įvyksta nedidelis stebuklas: tarsi „iš niekur“ atsiranda krykštaujantis kūdikis, pamažu užaugantis iki brandžios asmenybės. Deja, niekas neapsaugotas nuo tragiškų nutikimų, kuomet tuoj po gimdymo tenka išgirsti baisiausias gydytojų diagnozes, vienu ypu sudaužančias svajones ir viltis. Po tokių akimirkų drąsiausi tėvai griebiasi bet ko, kas tik suteiktų vilties įveikti ligą ir kartais, profesionalių medikų globoje išbandomi nauji gydymo metodai pasiteisina su kaupu.

Cerebrinis paralyžius – įprastiniam gydymui nepasiduodanti liga

Viena iš baisių diagnozių, kurias galima išgirsti tuoj po gimdymo – vaiko cerebrinis paralyžius. Kai kas pasakytų, jog tai neišgydoma liga, o kai kas, jog tai net ne liga, o tiesiog žmogaus fiziologinė būsena, mat joks tradicinis gydymas čia nepadės. Kad ir kaip tai pavadinti, esmės nekeičia – vaiko smegenys nesugeba tinkamai kontroliuoti raumenų darbo.

 

More: http://www.technologijos.lt/n/mokslas/biotechnologijos/S-31607/straipsnis/Kamienines-lasteles-iveike-dar-viena-beviltiska-liga--vaiku-cerebrini-paralyziu?l=2&p=1