Lietuvos kamieninių ląstelių klasteris

Lietuvos kamieninių ląstelių klasteris įkurtas 2011 m. birželio 27 d.

Vienuolika įmonių, kurių specializacija apima klinikinių tyrimų ir pacientų duomenų valdymo, bioprocesų inžinerijos ir cGMP produkcijos sritis bei kamieninių ląstelių tyrimus, įkūrė bendrą įmonę pažangių atradimų ir taikomųjų strategijų, susijusių su kamieninių / progenitorinių ląstelių mokslo vystymu, skatinimui Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Ji taip pat gali atverti duris pažangių, kamienines ląsteles naudojančių terapijų, klinikinių tyrimų infrastruktūrai ir taikymui Lietuvoje.

Mūsų aukščiausias tikslas yra spartinti kamieninių ląstelių tyrimų vystymą ir pritaikyti juos saugiai ir efektyviai terapijai paplitusioms ligoms gydyti. Papildomas mūsų klasterio tikslas – šviesti žmones, norinčius kamieninių ląstelių terapijų, arba susidomėjusius galimybe užsiregistruoti klinikiniuose tyrimuose jų bandymams.

Lietuvos kamieninių ląstelių klasteryje dalyvaujantys partneriai yra ypač atsidavę kamieninių ląstelių tyrimams ir regeneracinės medicinos pažangai. Biotechnologijų kompanija UAB „Biotechpharma“, kartu su savo tarptautiniais partneriais ir globaliais ryšiais, suteikia tyrėjus ir infrastruktūrą kamieninių ląstelių tyrimams, ekonomišką bioreaktorių technologijų platformą bioprocesų vystymui ir cGMP atitinkančių kamieninių ląstelių produkcijai. Ligoninės ir klinikos, dalyvaujančios Klasteryje, suteikia pilną spektrą paslaugų  viso klinikinio tyrimo ciklo metu: nuo atradimo iki klinikinių ir taikomųjų tyrimų; tvarius biologinių mėginių išteklius, lankstų klinikinių duomenų valdymą ir reglamentuotą terpę, atitinkančią aukštus etinius standartus. Visas procesas yra koordinuojamas KLTC, kuris suteiks patalpas ir visiškai integruotą infrastruktūrą, skirtą kamieninių ląstelių mėginių rinkimui, apdorojimui, kamieninių ląstelių laikymui ir kamieninių ląstelių terapijos klinikiniams bandymams.